-
FEN TEST
 
 
   
logo FEN KURDU ÖĞRETMEN GRUBUMUZA KATILIN
DİKKAT: Grubumuza sadece Fen Bilimleri Öğretmenleri ve Öğretmen adayları kabul edilmektedir.
Üye Sayısı : 17.000 'den fazla
Gruba Katıl
Kullanıcı : Şifre : Hatırla :

  FEN TEST Forum || İLGİNÇ BİLGİLER
   Dünyanın en zor dili

fenci
[Teğmen]Mesaj sayısı : 294
Giriş sayısı : 0
Konu puanı : 0  Toplam P : 129
Konuya Puan ver
Üye bilgileri
Dünyanın en zor dili

Sizce hangi dil öğrenmesi en zor olanı? Rusça, Mongolca, Arapça, Vietnamca, İbranice? Amerikadaki (FSI) Yabancılar Enstitüsünün öğrenciler arasında yaptığı araştırmaya göre en zor dillerin Çince, Japonca, Arapça, Macarca ve Korece olduğunu sonucu ortaya çıktı.
Araştırmalar bir dil üzerinde uzmanlaşabilmek için ortalama 88 hafta / 2200 ders saati gerektiğini gösteriyor. Dünyanın en zor dillerinden biri üzerinde uzmanlaşabilmek için ise bu ortalamanın üzerinde zaman harcamak gerekiyor. Yani Çince öğrenmesi en uzun zaman alan dillerden biri. Yine aynı araştırmaya göre ana dili ingilizce olanlar dil öğrenmekte o kadar da istekli değiller. İngilterede 10 kişiden sadece 1'i en az bir yabancı dil biliyor. %5 ?inden azı ikinci bir dilde 20'ye kadar sayabiliyor. Buna rağmen %80 ?i başka ülkelerde çalışabiliyor. Tabiki de anadillerinin ingilizce olması sayesinde.
Bir dilin zorluğu ise ülkelere göre değişebiliyor. Örnek olarak Türkler için Japonca ve Çince neredeyse aynı seviyede zor iken bir Çinli ikinci dil olarak daha kolay öğrenebileceği nedeni ile Japoncayı seçebiliyor. Aynen Bir İtalyan için İspanyolcayı öğrenmenin daha kolay olması gibi.


--------------------
Bu üye uzun zamandır giriş yapmadığı için silinmiştir..
Fakat Üyenin forumdaki mesajları kalıcıdır.
28.04.2012 23:35:16
                              Oy : 0-Puan : 0


     


Sitedeki Dökümanlar Fen Bilimleri Dersi Öğretmenlerinin Grup Paylaşımlarıdır.Hazırlayanın İsmi Silinmeden Paylaşılabilir. Site Tasarımı:  Fikret ÜNLÜ    ***TELİF UYARISI***
www.fentest.gen.tr Sizinle 477 Gündür Birlikte!
Hatırla :